Khmer Style

Zapraszamy na unikalną podróż w krainę kambodżańskich dżungli, khmerskiej regionalnej kuchni oraz reliktów cywilizacji Wielkich Khmerów. Zwiedzimy Bangkok, przepiękne starożytne świątynie, spróbujemy lokalnych specjałów wprost z ulicznych restauracji, a także sami nauczymy się przyrządzać tradycyjne khmerskie posiłki wprost od lokalnych kucharzy.

  • Przygodę rozpoczniemy w stolicy Tajlandii – Bangkoku potocznie zwanym Miastem Aniołów, gdzie klucząc uliczkami pełnymi salonów masażu, stoisk z tropikalnymi owocami, lokalnym jedzeniem oraz wszelkiej maści świecidełek zagłębimy się w niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.
  • Następnie polecimy do Siem Reap – bazy wypadowej do zwiedzania starożytnego Królestwa Angkoru wpisanego na listę UNESCO kompleksu miejskiego sprzed rewolucji przemysłowej, który tworzy zespół zabytków – kamiennych budowli, miast, świątyń, parków archeologicznych oraz terenów leśnych i wodnych. Wczesnym rankiem, zanim wzejdzie słońce pojedziemy do Angkor Wat – największej i najważniejszej świątyni w całym kompleksie i rozpoczniemy pełen archeologicznych przygód dzień.
  • Kolejny dzień przeznaczymy na eksplorację bardziej odległych regionów Angkoru wliczając w to Banteay Srei – perłę starożytnej architektury oraz Kbal Spean świątynię poświęconą hinduskiemu bogowi Sziwie, którą zdobią przepiękne rzeźby wykute w skale koryta górskiej rzeki.
  • Kolejne dni upłyną nam na smakowaniu i samodzielnym gotowaniu tradycyjnych khmerskich potraw takich jak Amok czy Loc Lac, w czym asystować nam będzie lokalna ludność. Miłym akcentem będzie także ugotowanie posiłku dla dzieci w lokalnej khmerskiej szkole, które będzie sprawdzianem nabytych wcześniej kulinarnych umiejętności.
  • Udamy się do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Zwiedzimy tam Pałac Królewski z przyległym kompleksem świątyń oraz Srebrną Pagodę. Poznamy także mniej chlubny rozdział w historii Kambodży związany z reżimem Czerwonych Khmerów. Po zapoznaniu się z historią pójdziemy zasmakować klasyczny kambodżański street food.
  • Ostatnie dni spędzimy na błogim relaksie na plaży pałaszując świeże owoce morza na wyspach Koh Rong. Jest to rajska kraina bogata w okazy egzotycznej fauny i flory oraz rewelacyjne miejsca na dobrą imprezę i odpoczynek.
  • Pobierz program: soon

Informacje

Więcej