Raj 1000 Wysp

DZIEŃ 1-2
Przelot z Warszawy do Jakarty z przesiadką przez jeden z europejskich lub arabskich
portów lotniczych. Po przylocie przejazd w okolice Jalan Jaksa, zakwaterowanie w hotelu.
Wieczorem spacer po okolicy i pierwsze zetknięcie się ze stolicą archipelagu. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu udamy się na całodniowe zwiedzania Jakarty. Na naszej trasie znajdą się symboliczne zabytki takie jak Monas – Monument Nasional, Meczet Istiqlal i Katedra. Pospacerujemy po Placu Fatahillah, gdzie odwiedzimy słynną kolonialną Cafe Batavia. Udamy się również do starego portu Sunda Kelapa, gdzie podpatrzymy ciężką pracę przy załadunku i rozładunku statków, które przybywają tutaj z całej Indonezji. Podczas zwiedzania będziemy próbować lokalnych przysmaków dostępnych praktycznie wszędzie. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4
Rano udamy się na stację Gambir, skąd wyruszymy w podróż do duchowej i kulturalnej stolicy Jawy – Yogyakarty. Po zakwaterowaniu spacer po okolicy oraz wspólna kolacja. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5
Rano wyjazd do słynnej buddyjskiej świątyni Borobudur wzniesionej w VIII wieku, a odkrytej niemal 1000 lat później, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu udamy się do loklanej fabryki tofu zobaczyć jak w warunkach naturalnych wytwarza się słynny sojowy wyrób. Po południu pojedziemy do świątyń Prambanan. Jest to największy oraz uważany za najpiękniejszy kompleks świątyń hinduistycznych w Indonezji i jest również wpisany na listę UNESCO. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 6
Tego dnia rozpoczniemy Naszą przygodę na markecie, gdzie dokonamy zakupów lokalnych składników i ziół, a następnie udamy się na warsztaty kulinarne, gdzie pod okiem fachowców będziemy razem uczyć się jak przygotować tradycyjne indonezyjskie jedzenie. Warsztaty zakończymy obiadem składającym się z ugotowanych przez Nas posiłków. Po południu zwiedzanie Kratonu – pałacu sułtańskiego oraz Taman Sari czyli wodnego pałacu zniszczonego podczas trzęsienia ziemi. Wieczorem dla chętnych Wayang Kulit czyli wywodzący się stąd sławny w Indonezji teatr cieni. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7
Całodzienny przejazd w okolice wulkanu Bromo do miejscowości Cemeru Lawang, które leży na krawędzi kaldery wygasłego wulkanu Tengger. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8
Wczesna pobudka i przejazd jeepami do punktu widokowego, z którego będziemy mogli podziwiać wschód słońca i zapierający dech w piersiach widok na wulkany Bromo, Bator i Semeru. Po wschodzie powrót w pobliże wulkanu Bromo i czas na zdobycie kaldery wulkanu z wnętrza, którego wydobywa się niesamowity naturalny i głośny mruk. Powrót do hotelu, śniadanie i przejazd w okolice wulkanu Kawah Ijen.

DZIEŃ 9
Dość wczesnym rankiem przejazd do miejsca, skąd rozpoczniemy wędrówkę do krateru wygasłego wulkanu Kawah Ijen, w którym obecnie znajduje się kopalnia siarki. Każdego dnia ponad setka mężczyzn dźwiga na własnych ramionach w bambusowych koszach siarkę, ważącą razem średnio 80 kg. Z krawędzi krateru widoki na intensywnie zielone jezioro osnute szarym dymem i śnieżnobiałą parą. Powrót do busa i przejazd do portu Ketapang, a następnie przeprawa promowa na Bali, przejazd do miejscowości Ubud. Po drodze obiad u zaprzyjaźnionej rodzinki w Rasta Caffe. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10
Ubud to magiczne miejsce. Centrum rękodzielnictwa oraz kulturalna stolica Bali. Specyficzne melodie gamelanu czyli tradycjnego zespołu muzycznego słychać tu wieczorami prawie na każdym kroku. Dziś jednak oddalimy się od zgiełku i wyruszymy w głąb wyspy, gdzie zobaczymy tarasy ryżowe, wioski zagubione w tropikalnej codzienności, świątynie oraz górujące nad wyspą wulkany Batur i Agung. Wieczorem dla chętnych pokaz tradycyjnego tańca balijskiego. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11
Po śniadaniu wyruszymy na wieś w okolice wioski Payangan, gdzie odbędziemy dziś warsztaty kulinarne pod okiem lokalnych znawców balijskiej kuchni. Warsztaty zakończymy obiadem składającym się z ugotowanych przez Nas posiłków. Popołudniem pospacerujemy po Ubud i odwiedzimy m.in. słynny Monkey Forest. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 12
Po śniadaniu wyruszamy na całodzienne zwiedzanie północnych terenów wyspy. Odwiedzimy kolejne świątynie i wodospady oraz plantacje kawy i przypraw. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13
Opuszczamy dziś Ubud i udajemy się na południe w region Uluwatu. Przez kolejne dni oddamy się urokom tropikalnego morza i pięknych plaż. Wieczorem udamy się do świątyni Pura Uluwatu, której klifowe położenie jest słynnym miejscem do przeżywania pięknych zachodów słońca. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 14
Plażowania ciąg dalszy. Wieczorem udamy się na wspólną kolację, którą zjemy na plaży w Jimbaran, która słynie z pysznych grillowanych owoców morza! Po kolacji powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 15
Od rana ostatnie chwile na plaży. Popołudniu przejazd na lotnisko w Denpasar i odlot w kierunku Warszawy.

DZIEŃ 16
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Opcja z Parkiem Narodowym Komodo:

DZIEŃ 15
Transfer na lotnisko w Denpasar i przelot do miasta Labuan Bajo na wyspie Flores, które jest bazą wypadową do Parku Narodowego Komodo. Spacer po okolicy. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 16-18
Na kolejne 3 dni ruszamy w rejs po Parku Narodowym Komodo. Spotkamy słynne warany w ich naturalnym środowisku, które są największymi jaszczurkami świata osiągającymi długość do 3,5 metra! Odbędziemy również piesze wędrówki po wyspie Rinca i Komodo. Odpoczywać będziemy na bezludnych plażach na rajskich wysepkach archipelagu, gdzie będzie możliwość snorkellingu w otoczeniu jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Podczas rejsu noclegi na łodzi. Popołudniu trzeciego dnia powrót do Labuan Bajo i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 19
Dziś wracamy na Bali. Lot z Labuan Bajo do Denpasar, a następnie kontynuacja podróży powrotnej do Polski.

DZIEŃ 20
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.